Image
İstanbul Havalimanı Otopark Ücreti 2022 Ne Kadar? Otopark Fiyatları

İstanbul Havalimanı Otopark Ücreti 2022 Ne Kadar? Otopark Fiyatları

İstanbul Havalimanı Otopark Ücreti 2022 Yılı Ne Kadar? Korsan Taksi VIP tarafından araştırılan ve sizler için paylaşılan Havalimanları Otopark Ücretlerine yer vermiş bulunuyoruz. 2022 İstanbul Havalimanı

Otopark Ücretleri Ne Kadar, Kaç Lira?

İstanbul Havalimanı Otopark Ücreti Ne Kadar? Dünya üzerindeki en büyük katlı otoparklar arasında İstanbul havalimanı içerisinde yer alan Havalimanı otoparkıdır. Tek çatı altında kurulan katlı otopark sistemi ve üst düzey teknolojik alt yapısı sayesinde dünyada tek olma özelliğine sahiptir. Üstün hizmet kalitesi yanı sıra maksimum düzeyde güvenli otopark hizmeti sunulmaktadır. İstanbul havalimanı içerisinde kısa ve uzun süreli hizmet alabileceğiniz otopark bulunmaktadır.

Farklı süre seçeneklerini değerlendirerek araçlarınızı İstanbul havalimanı içerisine güvenle park edebilirsiniz. İstanbul havalimanı hem güvenlik hem de teknolojisi açısından üst düzey bir sistem ile çalışmalarına devam etmektedir. Havalimanı otoparkı 5 ayrı blok şeklinde ayrılmıştır.

Toplamda 40.000 adet araca ev sahipliği yapabilecek kapasitede bir otopark genişliğine sahiptir. Teras katları dışında açık otopark seçeneği ile de her ihtiyaca uygun farklı park ayrıcalığı sunmaktadır.

İstanbul Havalimanı Otopark Yerleri

İstanbul havalimanı içerisinde farklı renkler ile isimlendirilmiş olan otoparklar mevcuttur. Her bir otoparkın kapasitesi ve özelliği ise birbirinden farklıdır. Beş adet farklı bina şeklinde dizayn edilen otoparkları farklı kat sayılarına da sahiptir. Yeşil, mavi, turkuaz ve kırmızı renkli otoparklar 7 katlıdır. Sarı katlı otopark ise 3
katlı olarak hizmet vermektedir. İstanbul havalimanı 2022 yılı otopark ücreti aracınızı hangi otoparka park edeceğinize göre farklılık göstermektedir.

Otoparklar en fazla 30 günlük süreye kadar araç kabul edebilmektedir. Aracınızın daha güvende ve sorunsuz bir şekilde havalimanında kalabilmesi için abone olabilirsiniz.

Engelli vatandaşlar ise 15 güne kadar olan süre içerisinde otoparkları ücretsiz olarak kullanabilmektedirler. Ancak ücretsiz otopark ayrıcalığından yararlanmak için görevlilerin sizden istedikleri belgeleri göstermeniz gerekecektir. İstanbul havalimanı otoparkında yer bulmak bazen sıkıntılı olabilmektedir. Ayrıca İstanbul havalimanı 2022 otopark yeri için daha önceden bir rezervasyon yaptırma şansınız da bulunmamaktadır.

İstanbul Havalimanı Otopark Ücretleri

Park yerine ve otopark türü ile park etme sürenize göre İstanbul havalimanı otopark ücretleri değişmektedir. Eğer aracınızı açık otoparka belirli bir süreliğine park etmek istiyorsanız sizden buna uygun bir ücret talep edilmektedir. Bunun yanı sıra katlı otoparkları tercih ederek daha uzun süre aracınızı otoparka bırakmak istiyorsanız ücretlerde farklılıklar oluşacaktır. Ayrıca rezervasyon yaptıramadığınız İstanbul havalimanı otoparkları için ön ödeme gibi bir durumun da mümkün olmadığını belirtmek gerekmektedir.

Otomobil cinsi araçlarda 2022 Park Süresi ve Ücretleri Şu Şekildedir;

  • 0 – 1 Saat 27 TL
  • 1-3 Saat 33 TL
  • 3-6 Saat 50 TL
  • 6-12 Saat 61 TL
  • 12-24 Saat 81 TL

Daha detaylı fiyatlandırma bilgisi almak için İstanbul Airport sitesinde yer alan fiyat hesaplama kısmını ziyaret edebilirsiniz.


İstanbul Airport - Havalimanı Görseli
İstanbul Airport – Havalimanı Görseli

İstanbul Havalimanı 2002 Yılı Otopark Ücreti Ödeme Şekilleri

İstanbul havalimanı içerisindeki otoparkları tercih ettikten sonra iki farklı şekilde ücretinizi ödeyebilirsiniz. Dilerseniz nakit dilerseniz de kredi kartı ile kısa sürede ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikle yeşil ve kırmızı renkli otoparkların katlarında belirli noktalara koyulmuş olan ödeme cihazlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca otoparkların pek çok yerinde yürüme geçitlerinde ve çıkışlarda da ödeme cihazları bulunmaktadır. Otopark içerisindeki P5 katı, P6 terası ve P2 çıkışında da otomatik ödeme cihazları
vardır. Ancak otomatik cihazlar ile sadece kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

Otopark içerisindeki danışmanlık bölümlerine de giderek hem otopark ücretlerini ödeyebilir hem de abonelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kısa süreli otopark hizmetinden yararlanmak için de dilerseniz abonelik işlemlerini yapabilirsiniz. 4 gün ile 15 güne kadar otopark üyeliği yaptırarak daha avantajlı fiyatlara aracınızı havalimanında park edebilirsiniz.

Havaalanı otopark abonelik işleminin yapılabilmesi için en az 1 saat ve en fazla da 30 gün aralığında aracınızın kalması gerektiğini unutmamalısınız.

İstanbul Airport Otopark Hizmetleri Nelerdir?

Üst düzey otopark hizmeti alabileceğiniz İstanbul Airport ayrıca araç güvenliği konusunda da profesyonel olarak hizmet vermektedir. Kısa ya da uzun süreli otopark hizmetlerine ek olarak tercih edebileceğiniz pek çok ayrıcalığa da sahip olabilirsiniz.

İstanbul havalimanı otopark hizmetlerini şu şekilde sıralayabiliriz:


● İstanbul havalimanı içerisinde vale hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ekstra bir ödeme karşılığında yararlanabileceğiniz vale hizmeti için havalimanı içerisinde 3 farklı noktadan hizmet alabilirsiniz. İç hat uçuşları bölümü dışında dış hat ve CIP bölümünde de vale hizmeti verilmektedir.
● Lastik değiştirme ve araba yıkama için pek çok alanda havalimanı içerisinde hizmet alabileceğiniz noktalar bulunmaktadır. Otoparkın içerisindeki R katında bu hizmetler verilmektedir.
● Yine otoparkın R katında yakıt ikmali hizmetinden yararlanabilirsiniz.
● Araçların bakım ve onarımı için acil durumlar da bu katta verilen hizmetler ile karşılanmaktadır.
● İstanbul havalimanı içerisinde bulunan tüm otoparklar 7/24 kameralar ile takip edilmektedir. Bunun için İstanbul içinde aracınızın en güvende olacağı konum olarak İstanbul havalimanını tercih edebilirsiniz.
● Oldukça geniş bir araç kapasitesine sahip olan İstanbul otoparkı içerisinde sizlere kolaylık sunan uygulamaları da tercih edebilirsiniz. Özellikle “Arabam Nerede” aplikasyonunu kullanarak aracınızı nereye park ettiğinizi kısa sürede öğrenebilirsiniz.
● Araç yönlendirme için de kullanılacak olan uygulamalar sayesinde daha güvenli ve hızlı bir şekilde aracınızı otoparka park edebilirsiniz.

Havalimanı Otopark Abonelik İşlemleri

İstanbul havalimanına giriş yaptıktan sonraki ilk 1 saatlik zaman dilimi içerisinde aboneliğinizi yaptırabilirsiniz. Kısa süreli olarak yaptıracağınız abonelik işlemleriniz için giden yolcu katına gitmeniz gerekmektedir. Burada abonelik işlemlerini yaptıracağınız danışmanlık noktalarını kullanabilirsiniz. Kredi kartı veya nakit ödeme alternatifleri ile İstanbul havalimanı otopark abonelik işleminizi yaptırabilirsiniz.

Ayrıca danışmanlık noktalarından otopark biletlerinin ödemelerini de kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Otopark Vale Hizmeti

İstanbul havalimanı otopark vale hizmeti ücretleri otopark ücretlerinden ayrı olarak ödenmektedir. Ek bir ücret olarak değerlendirilen otopark vale ücretlerini ödemek için iç hatlar vale ödeme noktasını kullanabilirsiniz. Gelen yolcu katında bulunan vale ödeme noktasında nakit veya kredi kartınız ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Anlaşmalı olan bankların kartlarına vale hizmeti için indirimler de yapılabilmektedir. Aynı şekilde otopark ve vale hizmeti ücretlerini banka indirimlerinden yararlanarak daha uygun fiyatlara ödeyebilir ve ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanabilirsiniz.


Ülkemizin en büyük şehri olan İstanbul’da yapılan bu derece büyük ve yüksek kaliteli Havalimanı hakkında detaylı bilgi almak için İstanbul Airport sitesini ziyaret edebilirsiniz. Korsan Taksi VIP sitemizde, hızlı şekilde Havalimanına yetişmek ve Havalimanından başka bir yere gitmek için İstanbul Avrupa Yakası Korsan Taksi sayfasını ziyaret ederek ilgili ilçelerde yer alan iletişim numarasına ulaşarak Şoförlü Araç Kiralama Hizmeti alabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Otopark Ücreti Hakkında Düşüncelerinizi Paylaşın

Dilerseniz siz de, İstanbul Havalimanı Otoparkları Hakkında düşüncelerinizi paylaşabilir, şikayet, öneri ve taleplerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden fikirlerinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.