Image
Korsan Taksi Cezası 2022

Korsan Taksi Cezası 2022

Korsan Taksi Cezası 2022 Yılı Ne Kadar? İşte Detaylar. Korsan Taksi VIP sitesi olarak bu makalede sizler için Korsan Taksi 2022 Yılı Cezaları hakkında bilgilere yer vereceğiz. Son yıllarda artan cezalar ile zorlaşan bu sektör için en başta düşünce olarak, ceza ile birlikte Büyük Şehirlerde kaliteli bir hizmet anlayışını Taksiciler için ortaya koymayı da değerlendirilmesi gerektiğini ifade etmek istiyoruz.

2022 senesi için vergi, harç ve cezalara yapılacak olan zam oranı Resmi Gazete’de duyuruldu. “Vergi Usul Kanunu Tebliği”ne göre 2021 yılında %9,11 olan yeniden değerleme oranı 2022 yılı için %36,20 oldu. 

Korsan Taksi Cezası 2022 Yılı Yapma ve Kullanma?

2022 Yılı 1 Ocak’tan itibaren, korsan taksi tercih eden yolculara uygulanacak olan ceza 607 TL, korsan yolcu taşıyanlara ise 1823 – 9125 TL olacaktır.

Özellikle İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Bursa gibi megakentlerde, herhangi bir yetki belgesi olmadan yolcu taşımacılığı gerçekleştiren çok sayıda taksici bulunuyor.

EnSonHaber
Korsan Taksi Yapmanın ve Kullanmanın 2022 Yılı Cezası Nedir?
2022 Yılı Korsan taksi Cezaları

Korsan Taksi Aracına Trafikten Men Etme Cezası

Aracı ile korsan yolcu taşıyana 9.125 TL’ye kadar ceza ve 2 ay trafikten men; korsan araca binen her yolcuya da 607 TL ceza uygulanacak.

  • Çalışma izni/ruhsatı almayanlara 60 gün
  • Alınan izin/ruhsatta belirtilen faaliyet konusu dışında olanlara 30 gün
  • Alınan izin/ruhsatta belirtilen bölgesi/güzergâh dışında çalışma olanlara 15 gün
  • Süre ile trafikten men cezası verilmektedir.

Korsan Değil Şoförlü Araç Kiralama Hizmetleri

İş toplantılarınızda, toplu yemek, iftar programlarında, düğün, gezi, konser, kongre organizasyonlarında sayı ne olursa olsun taşımacılık hizmetlerini eksiksiz bir şekilde yerine getiren Şoförlü araç kiralama hizmetleri için ruhsat ve izin belgeleri gerekmektedir. Bu noktada şehir içi ve şehirlerarası taşımacılık hizmeti için gerekli mevzuatı inceleyerek başvuruda bulunabilirsiniz. Bu hizmet için lütfen, Şoförlü Araç Kiralama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Korsan Taksi Cezası için nereye itiraz edebilirim?

Korsan Taksi Cezası İtiraz: Korsan taksi olduğu gerekçesiyle araç 60 gün süreyle trafikten men edilmektedir. Aracının 60 gün süreyle trafikten men edilmesini istemeyen araç sahipleri itirazlarını yaparak, mahkemeden alınacak kararla araçlarını trafiğe sokmaları mümkündür.

Aracın Ek2/3 maddesi uyarınca bağlanması işleminden itibaren 60 gün içerisinde İdare Mahkemesi’nde dava açılması gerekmektedir. Bu davayı idari işlemin uygulandığı yerdeki idare mahkemesinde yapmak gerekmektedir.


Korsan Taksi Cezaları ile İlgili Sorularınızı Bize İletin

Korsan Taksi Cezası 2022 makalemizin sonuna geldik. Bu noktada soru, öneri ve düşüncelerinizi konu altında ki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz. Sorularınıza cevap vermekten büyük mutluluk duyacağımızı hatırlatmak ister, sağlıklı ve mutlu bir yolculuk yapmanın keyfi ile iyi günler dileriz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.