Image
Taksi Açılış Ücreti 2022 Yılı Ne Kadar?

Taksi Açılış Ücreti 2022 Yılı Ne Kadar?

Sarı Taksi Açılış Ücreti 2022 Yılı Ne Kadar? İstanbul Taksi Açılış Ücretleri ve Kilometre başı ne kadar ? Taksi Ücret Hesaplama nasıl yapılır? Burada yer verilen bilgiler İstanbul içi geçerli olup, diğer İstanbul dışı diğer iller o illerin Belediyesine bağlı olarak değişim gösterebilmektedir.

İstanbul Sarı Taksi Açılış Ücreti 2022 Yılı Ne Kadar?

Son 1 yılda benzin fiyatlarının yükselmesi ve genel zamlarla beraber Taksi Açılış ücretlerinede zam yapılmıştır. Bu noktada Taksi Açılış ücreti 2022 İstanbul için, Taksimetre Açılış Ücreti: 9,80 TL olarak belirlenmiştir.

İstanbul 2022 Taksi Kilometre başı Ücret Ne Kadar? Taksi Ücreti Hesaplama

İstanbul Km başı ücret: 6,30 TL olarak ilave edilerek hesaplanmaktadır. Yani basit bir hesaplama yapmak gerekirse eğer, 10 KM bir yolculuk yapacaksanız, Açılış Ücretine ilave olarak KM ilave edilerek, kaç km gittiyseniz çarpmanız yeterli. Yani:

9,80 TL + (10 x 6,30 TL ) = 72,80 TL yapıyor.

Köprü Ücretleri Yolcuya aittir.


İstanbul Havalimanı Taksiler

İstanbul yeni Havalimanında Sarı renkli taksilerin yanında Turkuaz renkli ve Siyah lüks VIP taksiler de hizmet vermektedir.

Turkuaz renkli taksiler (VW Passat, Skoda SuperB vb.) modellerden oluşmakta ve daha konforlu, kaliteli ve daha temizdir. normal sarı taksilere göre %15 daha pahalı bir tarifeyle ücretlendirilmektedir. Siyah renkli VİP taksiler (Mercedes E Serisi araçlar ve Mercedes Vito (8+1 kişilik) normal sarı taksilere göre yaklaşık %75 daha yüksek bir ücretle hizmet sunmaktadır.

İstanbul AirPort sitesinin Taksi Ulaşım bölümü sayfasında fiyatlandırma tablosu yer almakta olup, detayları inceleyebilirsiniz. İlgili Linki aşağıda sizler için yer veriyoruz.

İstanbul Havalimanı’nda, 7 gün 24 saat faaliyet gösterecek şekilde taksi hizmeti sunuluyor. Bu kapsamda, siyah renk “E”, mavi renk “D” ve turuncu renk “C” olmak üzere 3 farklı segmentte araçlar faaliyet gösteriyor.

İstanbul AirPort Taksi

www.istairport.com

Konu İle İlgili Diğer VIP Taksi Hizmet Sayfalarımız

VIPTaksi.Net olarak diğer sayfalarımızı burada sizler için paylaşmak istiyoruz.

İstanbul Taksi Ücreti Hakkında sizlerin değerli düşüncelerinizi konu altında yer alan Yorum bölümünden bizlerle paylaşarak alabiliriz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.